• Telefon +420 608 002 955
Bc. Jana Matějčková

Bc. Jana Matějčková

Lektor

Po studiu na střední škole obchodní jsem nastoupila v roce 1998 do účetní firmy v Českém Krumlově, která mimo účetních služeb zajišťovala služby auditorské a služby daňového poradce. Zde jsem získala 13 – ti letou praxi účetní. Měla jsem možnost vést účetní agendy v různých oblastech podnikání, vedla jsem účetnictví např. firmám s obchodní činností, hotelu, restauracím, cestovní kanceláři, stavebním firmám, lékařům atd., později jsem získala praxi v daňové evidenci, kterou jsem vedla pro drobné živnostníky, řemeslníky, a jiné podnikatele poskytující služby.

Vystudovala jsem vysokou školu v oblasti pedagogiky volného času, kde jsem se zaměřila na celoživotní vzdělávání dospělých. Při studiu na vysoké škole jsem prošla praxemi co se týče školských zařízeních a neziskových organizacích i komerčních subjektů, pořádajících např. akce pro dospělé, firemní teambuildingy atd. Zúčastnila se např. programu určenému lektorům, který byl zaměřen na trénink paměti v pokročilém věku, v rámci studia na VŠ jsem se naučila sestavovat programy pro vzdělávací akce a využívat při učení různých mnemotechnických a jiných výukových pomůcek pro potřeby a nácvik s účastníky při různých pobytových a vzdělávacích akcích pro dospělé i děti.

 V mém profesním životě jsem se také věnovala vedení účetní agendy výrobního podniku podléhajícímu auditu s více jak 250 zaměstnanci, mojí náplní práce bylo také vyřizovat potřebnou administrativu ohledně dotací, kterou firma získala k prohlubování kvalifikace zaměstnanců v jazykové oblasti, zde bylo mojí hlavní náplní spolupráce s lektory a úřadem práce v obsazení nových pozic ve firmě, částečně jsem se také věnovala personalistice firmy. 

Nyní pracuji V Českých Budějovicích pro daňového poradce a vedu účetnictví několika firmám. Externě se věnuji od roku 2019 lektorské činnosti a vedení kurzů, práce s lidmi mne naplňuje a baví, ráda předávám zkušenosti z praxe a vedu svoje studenty k jejich cílům. Jako lektor se snažím využívat pedagogické metody usnadňující učení s cílem k motivaci se vzdělávat a pomáhat lidem k uplatnitelnosti na trhu práce.

AV Economics s.r.o

Ostatní lektoři

Nechte se hýčkat našimi lektory, kteří se o vás postarají a hravě vás naučí účetní a daňovou problematiku. Budou k vám přistupovat individuálně a pomůžou vám s každou složitostí. Podívejte se, kdo všechno tvoří náš tým lektorů.